Nadchodzą europejskie puchary…

1197

Już w poniedziałek w szwajcarskim Nyonie polskie i islandzkie kluby poznają swoich przeciwników w europejskich pucharach. Islandię będą reprezentowały tradycyjnie cztery kluby. W eliminacjach do Ligi Mistrzów zagra FH Hafnarfjarðar, które nie zostało nierozstawione w losowaniu. W Lidze Europy wszystkie trzy kluby (KR Reykjavík, Breiðablik UBK, ÍBV Vestmannaeyjar) rozpoczną niestety od 1 rundy kwalifikacyjnej. KR i Breiðablik zostało rozstawione, ÍBV nie. Wcześniej zdobywca krajowego pucharu rozpoczynał przygodę od 2 rundy kwalifikacyjnej. Ze względu na słaby współczynnik klubowy – wszystkie drużyny muszą zaczynać turniej praktycznie od samego początku. Islandia zajmuje obecnie 41 miejsce (współ. 5.332). Wszystkie cztery polskie kluby rozpoczynają grę od II rund eliminacyjnych – Legia (Liga Mistrzów), Lech i Śląsk będą rozstawione, Piast niestety nie. Początek losowania do Ligi Mistrzów – godzina 12:00. Początek losowania do Ligi Europy – godzina 13:00 / 14:30

Liga Mistrzów 2013/14 :
UEFA_Champions_League_logo

I runda eliminacyjna – 2-3 i 9-10 lipca

EB/Streymur                      FRO   2,316
SP Tre Penne                     SMR   1,383
--------------------------------------------
FC Lusitans                      AND   1,100
Szirak Giumri                    ARM   0,850

II runda eliminacyjna – 16-17 i 23-24 lipca

BATE Borysów                     BLR  39,175
Celtic FC                        SCO  37,538
Steaua Bukareszt                 ROU  35,604
FC Viktoria Plzeň                CZE  28,745
NK Dinamo (Zagrzeb)              CRO  25,916
FK Partizan (Belgrad)            SRB  17,425
LEGIA WARSZAWA                   POL  13,650
Sheriff Tiraspol                 MDA  11,533
NK Maribor                       SVN   9,941
ŠK Slovan Bratysława             SVK   8,341
IF Elfsborg                      SWE   8,125
Maccabi Tel Awiw                 ISR   8,075
Molde FK                         NOR   7,835
HJK                              FIN   6,701
Ekranas Poniewież                LTU   6,300
Neftçı Baku                      AZE   5,708
Dinamo Tbilisi                   GEO   5,333
--------------------------------------------
NK Željezničar (Sarajewo)        BIH   4,566
Fimleikafélag Hafnarfjarðar      ISL   4,083
Győri ETO FC                     HUN   3,850
New Saints FC                    WAL   3,766
Łudogorec Razgrad                BUL   3,450
Sligo Rovers FC                  IRL   3,225
Szachtior Karaganda              KAZ   2,941
Skënderbeu Korçë                 ALB   2,833
Birkirkara FC                    MLT   2,541
EB/Streymur                      FRO   2,316
Cliftonville F&AC                NIR   2,116
FK Vardar (Skopje)               MKD   2,050
Daugava Daugavpils               LVA   1,658
SP Tre Penne                     SMR   1,383
FK Sutjeska (Nikšić)             MNE   1,300
JK Nõmme Kalju                   EST   1,191
CS Fola Esch-sur-Alzette         LUX   0,925

Liga Europy 2013/14 :
uel_logo

I runda eliminacyjna – 4 i 11 lipca

Rosenborg BK                     NOR  16,835
MŠK Žilina                       SVK  15,841
Lewski Sofia                     BUL  11,950
CSKA Sofia                       BUL   8,450
Videoton FC Fehérvár             HUN   7,850
FK Ventspils                     LVA   6,658
Tromsø IL                        NOR   6,335
FK Aktobie                       KAZ   6,191
Dinamo Mińsk                     BLR   6,175
Saint Patrick's Athletic FC      IRL   5,975
Qarabağ Ağdam                    AZE   5,708
FK Vojvodina (Nowy Sad)          SRB   5,425
Malmö FF                         SWE   5,125
FK Sarajevo                      BIH   5,066
Astra Ploiești                   ROU   4,604
Knattspyrnufélag Reykjavíkur     ISL   4,583
Football 1991 Dudelange          LUX   4,425
FC Inter Turku                   FIN   4,201
Dacia Chișinău                   MDA   4,033
FC Levadia Tallin                EST   3,941
Linfield FC                      NIR   3,866
Budapesti Honvéd SE              HUN   3,850
Valletta FC                      MLT   3,791
FC Differdange 03                LUX   3,675
Metalurgs Lipawa                 LVA   3,658
Gefle IF                         SWE   3,625
Pjunik Erewan                    ARM   3,600
HŠK Zrinjski (Mostar)            BIH   3,566
İnter Baku                       AZE   3,458
Skonto Ryga                      LVA   3,408
Sūduva Marijampolė               LTU   3,300
FC Vaduz                         LIE   3,200
FC Flora Tallin                  EST   3,191
Xəzər-Lənkəran                   AZE   2,958
HB Tórshavn                      FRO   2,816
FK Rudar (Pljevlja)              MNE   2,800
Turun Palloseura                 FIN   2,701
Breiðablik                       ISL   2,583
--------------------------------------------
NK Domžale                       SVN   2,441
Glentoran FC                     NIR   2,366
FK Metalurg (Skopje)             MKD   2,300
Milsami Orhei                    MDA   2,283
NK Celje                         SVN   2,191
Torpedo Kutaisi                  GEO   2,083
FK Teteks (Tetovo)               MKD   2,050
Irtysz Pawłodar                  KAZ   1,941
AS La Jeunesse d'Esch            LUX   1,925
Crusaders FC                     NIR   1,866
FC Santa Coloma                  AND   1,850
Czichura Saczchere               GEO   1,833
Žalgiris Wilno                   LTU   1,800
IFK Mariehamn                    FIN   1,701
Mika Asztarak                    ARM   1,600
Íþróttabandalag Vestmannaeyja    ISL   1,583
FK Čelik (Nikšić)                MNE   1,550
Hibernians FC                    MLT   1,541
Sliema Wanderers FC              MLT   1,541
FC Tiraspol                      MDA   1,533
Drogheda United FC               IRL   1,475
JK Trans Narva                   EST   1,441
Gandzasar Kapan                  ARM   1,350
Kruoja Pakruojis                 LTU   1,300
FK Astana                        KAZ   1,191
KF Laçi                          ALB   1,083
Teuta Durrës                     ALB   1,083
Víkingur                         FRO   1,066
FK Turnovo                       MKD   1,050
FK Mladost (Podgorica)           MNE   1,050
UE Santa Coloma                  AND   0,850
FK Kukësi                        ALB   0,833
ÍF Fuglafjørður                  FRO   0,566
Prestatyn Town FC                WAL   0,516
Airbus UK Broughton FC           WAL   0,516
Bala Town FC                     WAL   0,516
SP La Fiorita                    SMR   0,383
SP Libertas                      SMR   0,383

II runda eliminacyjna – 18 i 25 lipca

Rubin Kazań                      RUS  58,266
Royal Standard de Liège          BEL  45,880
Hapoel Tel Awiw                  ISR  29,575
AC Sparta Praga                  CZE  29,245
LECH POZNAŃ                      POL  23,650
Trabzonspor Kulübü               TUR  21,400
Ålborg Boldspilklub              DEN  19,640
AS Anórthossis Ammochóstou       CYP  17,366
Rosenborg BK                     NOR  16,835
MŠK Žilina                       SVK  15,841
FC Utrecht                       NED  13,945
Maccabi Hajfa                    ISR  13,575
Lewski Sofia                     BUL  11,950
SK Sturm Graz                    AUT  11,575
AS Omónia Lefkossías             CYP  10,366
Czornomoreć Odessa               UKR   9,951
Debreceni VSC                    HUN   9,850
HNK Hajduk (Split)               CRO   8,916
CSKA Sofia                       BUL   8,450
FK Crvena zvezda (Belgrad)       SRB   8,425
Videoton FC Fehérvár             HUN   7,850
FC Slovan Liberec                CZE   7,745
FC Thun 1898                     SUI   7,285
ŚLĄSK WROCŁAW                    POL   7,150
AÓ Xánthi                        GRE   6,800
FK Ventspils                     LVA   6,658
Tromsø IL                        NOR   6,335
FK Aktobie                       KAZ   6,191
Dinamo Mińsk                     BLR   6,175
Saint Patrick's Athletic FC      IRL   5,975
Qarabağ Ağdam                    AZE   5,708
FK Vojvodina (Nowy Sad)          SRB   5,425
Szachtior Soligorsk              BLR   5,175
IFK Göteborg                     SWE   5,125
Malmö FF                         SWE   5,125
FK Sarajevo                      BIH   5,066
HNK Rijeka                       CRO   4,916
FK Mińsk                         BLR   4,675
Petrolul Ploiești                ROU   4,604
Pandurii Târgu Jiu               ROU   4,604
--------------------------------------------
Astra Ploiești                   ROU   4,604
Knattspyrnufélag Reykjavíkur     ISL   4,583
Football 1991 Dudelange          LUX   4,425
FK Senica                        SVK   4,341
FC Inter Turku                   FIN   4,201
PIAST GLIWICE                    POL   4,150
BK Häcken                        SWE   4,125
Hibernian FC                     SCO   4,038
Dacia Chişinău                   MDA   4,033
FC Levadia Tallin                EST   3,941
NK Lokomotiva (Zagrzeb)          CRO   3,916
Linfield FC                      NIR   3,866
Budapesti Honvéd SE              HUN   3,850
Strømsgodset IF                  NOR   3,835
Valletta FC                      MLT   3,791
FC Honka                         FIN   3,701
NK Olimpija (Lublana)            SVN   3,691
FC Differdange 03                LUX   3,675
Metalurgs Lipawa                 LVA   3,658
Gefle IF                         SWE   3,625
Pjunik Erewan                    ARM   3,600
HŠK Zrinjski (Mostar)            BIH   3,566
Saint Johnstone FC               SCO   3,538
İnter Baku                       AZE   3,458
Beroe Stara Zagora               BUL   3,450
Skonto Ryga                      LVA   3,408
Dila Gori                        GEO   3,333
NK Široki Brijeg                 BIH   3,316
Sūduva Marijampolė               LTU   3,300
FC Vaduz                         LIE   3,200
FC Flora Tallin                  EST   3,191
FK Jagodina                      SRB   3,175
Xəzər-Lənkəran                   AZE   2,958
FK AS Trenčín                    SVK   2,841
IL Hødd                          NOR   2,835
HB Tórshavn                      FRO   2,816
FK Rudar (Pljevlja)              MNE   2,800
Turun Palloseura                 FIN   2,701
Breiðablik                       ISL   2,583
Derry City FC                    IRL   1,475

 

Opublikowany w: