Meta rajdu Rally Reykjavik 2014

Daníel Sigurðarson ze swoją siostrą Astą (Subaru Impreza STI) wygrali 35 Międzynarodowy Rajd Reykjavik 2014. Był to ich...

9594

Daníel Sigurðarson ze swoją siostrą Astą (Subaru Impreza STI) wygrali 35 Międzynarodowy Rajd Reykjavik 2014. Był to ich czwarty start w tym sezonie i pierwszy ukończony rajd. Drudzy ma mecie, ze stratą 1 min i 32 sekund zameldowali się Baldur Haraldsson i Aðalsteinn Símonarson (Subaru Impreza WRX). Drugie miejsce zapewniło im tytuł mistrzów Islandii w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu przyjechali Sigurður Bragi Guðmundsson i Björgvinn Benediktsson (Mitsubishi Lancer Evo VII). Strata tej załogi wyniosła 13 min i 21 sek do zwycięzców.

W klasie non-turbo wygrali Baldur Arnar Hlöðversson i Guðni Freyir Ómarsson zdobywając tytuł mistrzowski w tej klasie w tym sezonie.

Podium RR 2014Z 18 załóg, które wystartowały w czwartek na mecie zameldowało się po trzech dniach walki 14. Wśród pechowców islandzko-polska załoga w Mitsubishi Lancerze Evo VI Gunnar Karl Jóhannnesson i Witold Bogdanski, którzy przesunęli się z szóstej na czwartą pozycję rano trzeciego dnia. Niestety na drodze do pierwszego sobotniego odcinka, szybkiego asfaltowego Hengill załoga musiała pożegnać się z rajdem. Awaria przedniego lewego koła uniemożliwiła dalsza jazdę. Szkoda, bo Gunnar Karl, zdolny 18-latek mając u boku doświadczonego pilota radził sobie z odcinka na odcinek coraz lepiej.

Gunnar i Witek hopa GladheimarPo rajdzie Witold Bogdański skomentował całą sytuację na swym Facebooku: Jak już podano na stronie rallyreykjavik.net jesteśmy poza rajdem…urwało cztery śruby (jedna zgięta została) w przednim lewym kole na dojazdówce do odcinka Hengill. Koło nie odjechało od auta, ale nie byliśmy nic w stanie zrobić. Rajdy uczą pokory. Dobrze, że nie stało się to na szybkim asfaltowym odcinku Hengill, gdzie “idzie się” pełnym denkiem w dół pod 200 km/godz..”  “Dobrze widzieć Was żywych” – skomentował na mecie inny uczestnik rajdu, odnosząc się do zaistniałej sytuacji.