Liga Mistrzów – pierwsze mecze ćwierćfinałowe

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Real i Schalke gromią w pierwszych meczach ćwierćfinałowych. Grający w roli gospodarza, na Stadio Giuseppe Meazza, Inter Mediolan został rozbity przez zespół Schalke Gelsenkirchen 5:2. Kilka tygodni temu mediolańczycy uchodzili za szczęściarzy, w losowaniu trafili na Schalke, zajmujące dopiero 35. miejsce w rankingu UEFA. Niżej notowany zespół do ćwierćfinału nie dobił. Wtorkowy mecz lepiej zaczął się jednak dla obrońców tytułu. Już w pierwszej minucie Dejan Stanković strzelił jednego z najładniejszych goli w tej edycji rozgrywek. Po podaniu Estebana Cambiasso za polem karnym piłkę głową wybił bramkarz Manuel Neuer, a ustawiony blisko środka boiska Serb przelobował go strzałem z woleja.

Ad image

Potem było już zdecydowanie gorzej. Do przerwy Schalke remisowało 2:2, a w drugiej połowie dołożyło jeszcze trzy gole. Ostatnie pół godziny Włosi grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla stopera Cristiana Chivu. Rumun wyleciał także z boiska w sobotnich derbach Mediolanu przegranych 0:3.

Kilka tygodni temu Bundesliga wyprzedziła w rankingu UEFA Serie A. Od sezonu 2012/13 w LM zagrają cztery zespoły niemieckie i trzy włoskie. I prędko ta sytuacja się nie odwróci.
Schalke 04
Bramki:
Matip (17.), Edu (40., 75.), Raul (53.), Ranocchia (57. – samobój)
Kartki:
Farfan, Sarpei, Papadopoulos, Raul – żółta
Skład:
Neuer – Uchida, Matip, Hoewedes, Sarpei – Farfan, Papadopoulos, Jurado (83. Draxler), Baumjohann (76. Schmitz) – Raul (87. Karimi), Edu
Inter
Bramki:
Stanković (1.), Milito (34.)
Kartki:
Stanković, Chivu – żółta, Chivu – czerwona
Skład:
Julio Cesar – Maicon, Ranocchia, Chivu, Zanetti – Stanković (24. Kharja (62. Cordoba)), Motta (75. Nagatomo), Cambiasso – Sneijder – Eto’o Milito
Klęska Tottenhamu w Madrycie. Real znów wielki!

Po ostatniej ligowej porażce „Królewskich” na własnym stadionie, londyńczycy jechali do Madrytu z wielkimi nadziejami, ale na ziemię zostali sprowadzeni już w pięć minut, bo tyle czasu potrzebował na zdobycie pierwszej bramki Emmanuel Adebayor. Napastnik Realu, który po przerwie dołożył kolejną bramkę, jeszcze przed meczem mógł być śmiało nazywany katem Tottenhamu, bo wcześniej trafiał do siatki „Kogutów” aż ośmiokrotnie.
Czerwona kartka dla Petera Croucha już w 15. minucie meczu ostatecznie przekreśliła szanse Tottenhamu, który został bezlitośnie wypunktowany w drugiej połowie.

Kolejne gole strzelali wspomniany już Adebayor, a także Di Maria i Cristiano Ronaldo. Real może czuć się już półfinalistą, bo choć w rewanżu Tottenham wcale nie musi przegrać, ale czterobramkowa strata wydaję się nie do odrobienia.