CompactCrew444 na podium w Akureyri

Dodane przez: INP Czas czytania: 2 min.
Krzysztof Kaczyński z CompactCrew444 / fot. FB CompactCrew444

14 czerwca w ramach święta Biladagar w Akureyri odbyły się zawody w drifcie. Udział w nich wzięli zawodnicy z grupy CompactCrew444: Krzysztof Kaczyński oraz Constantin Florin.

Startowali w kategorii „minni gotu bilar” (samochody tzw. początkujące). W tej kategorii moc generowana przez silnik pojazdu i przekazywana na koła nie może przekraczać 300 KM. Sam silnik może mieć moc nawet do 400 KM.

Ad image

W tej kategorii wystartowało 15 pojazdów. W kwalifikacjach Krzysztof zajął pierwsze miejsce, a Constantin Florin ósme.

Następnie sędziowie dobrali zawodników w pary i zespół CompactCrew444 zaczął walkę od początku. Niestety Florin odpadł z zawodów, ale Krzysztof trzymał się do samego końca, do finałowej bitwy o 1 lub 2 miejsce. W tej rozgrywce należało pokonać żółtego lexusa is200 z silnikiem 1jz na turbosprężarce o mocy trochę poniżej 300 KM. Auto Krzysztofa ma silnik 2,8 l i 210 KM. Sędziowie nie mogąc zdecydować po przejeździe, kto wygrał, zarządzili dogrywkę.

Wygrał Krzysztof! Miał dużą przewagę, jeśli chodzi o styl jazdy i liczbę punktów. Florin ostatecznie zajął w tych zawodach 6 miejsce. Po zawodach o godzinie 24:00 chłopcy z CompactCrew wrócili na tor, ponieważ w tym dniu jest on otwarty dla wszystkich osób, które chcą wypróbować swoje auto na torze przystosowanym do driftu.