Pożegnanie z turniejem i awansem na Igrzyska Olimpijskie pomimo zwycięstwa nad Austrią

Dodane przez: A.K. Czas czytania: 1 min.

Reprezentacja Islandii w piłce ręcznej mężczyzn nie ma już szans na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu tego lata po tym, jak Francja zwyciężyła z Węgrami 35:32 w przedostatnim meczu grupy pierwszej.

Islandia wygrała jednak dwoma bramkami z Austrią 24:26. Po świetnej pierwszej połowie Islandia fatalnie rozpoczęła drugą część meczu. Ostatnie minuty były pełne napięcia, ale ostatecznie wyspiarze wygrali dwoma bramkami.

Ad image

Te wyniki oznaczają, że Islandia zajmuje piąte miejsce w grupie, wyprzedzając Chorwację, ale plasuje się za Austrią, Węgrami, Niemcami i Francją. Reprezentacja Islandii kończy turniej na dziesiątym miejscu.

Na podstawie artykułu:visir.is