Islandczycy jadą na Igrzyska Olimpijskie

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

Dla Islandczyków rozstrzygnęły się już losy turnieju przedolimpijskiego. Wyspiarze wygrali swe mecze na turnieju piłki ręcznej rozgrywanym w Varażdinie. Ich przeciwnikami byli szczypiorniści z Chile i Japonii. W meczu z Chile pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak Islandczykom udało się ją wygrać 13:10, w drugiej połowie Islandczycy już górowali nad swym przeciwnikiem, i ostatecznie wygrali 25:17. W kolejnym meczu, z Japonią, Islandczycy  bardzo pewnie wygrali 41:30. Ostatni mecz Islandczycy zagrają z Chorwacją lecz już teraz obie reprezentacje zapewniły sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Polacy cały czas walczą o awans, m.in. po remisie z Serbią 25:25 w niedzielnym meczu nie mogą przegrać z Hiszpanią.