Islandczycy remisują z Węgrami

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

Islandia zremisowała w drugim meczu Fazy wstępnej Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Wikingowie po zaciętym spotkaniu z Węgrami uratowali jeden punkt i są w niezłej sytuacji w swojej grupie, gdyż zajmują pozycję lidera (przed meczem Norwegii z Hiszpanią). Od początku meczu na hali Gigantium w Aalborg przewagę mieli Węgrzy, jednak z biegiem minut sytuacja się zmieniała na korzyść Islandczyków, którzy mogli liczyć na dobre wsparcie swoich fanów. W 35 minucie do wyrównania doprowadził Rúnar Kárason (17:17). Zawodnicy grający w białych koszulkach wyszli następnie na prowadzenie. W 40 minucie Islandia miała już trzy gole przewagi. Węgrzy za sprawą Gabora Csaszara i Mate Lekaia zdołali wyrównać w końcówce spotkania. 16 stycznia o godzinie 18:00 Islandia zmierzy się w ostatnim meczu Grupy B z Hiszpanią.

Węgry – Islandia 27:27 (16:15)
Frekwencja: 3,200.

Ad image

Bramki: Edvarsson, Gustavsson – Sigurdsson 7 (1), Hallgrimsson 3, Karason 5, Atlason 3, Gudjonsson 1, Olafsson, Palmarsson 8, Svavarsson, Kristjansson, Jakobsson, Gunnarsson, Sigurmannsson, Gunnarsson, Jonsson.