Islandia na drugim miejscu

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

Szwecja została mistrzem seniorek w Mistrzostwach Europy TeamGym w gimnastyce sportowej, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Reykjaviku.

Szwecja pokonała Islandię zaledwie kilkoma punktami i od początku było wiadomo, że oba zespoły będą walczyć o złoto.

Ad image

Obie drużyny kobiet przygotowały wspaniałe show. Ostatecznie zawody zakończyły się następującą punktacją: Szwecja – 60 150 i Islandia – 59 466.

W tym roku Szwecji udało się pokonać dwukrotnego mistrza Europy, którym była islandzka grupa Gerpla.

W finale kobiet trzecie miejsce zajęła Dania z wynikiem 53 533 punktów, ale zawodnicy z tego kraju zdobyli najwięcej złotych medali podczas trwania zawodów.

Natomiast w konkurencji drużynowej mężczyzn złoto wygrała Dania, na drugim miejscu znalazła się Szwecja a tuż za nią Norwegia.

Dania uzyskała 66 500 punktów, Szwecja – 65 700, Norwegia – 59 816.

Do konkursu seniorów, zakwalifikowało się sześć zespołów i w zawodach brały udział drużyny męskie z Austrii, Dani, Estonii, Francji, Norwegii i Szwecji. Dania jest mistrzem Europy od 1998 roku, a drużyna tego kraju zakwalifikowała się do mistrzostw jako pierwsza.

Dania wygrała wszystkie konkurencje z wyjątkiem konkurencji seniorek.