Podsumowanie 18 kolejki Pepsi deildin

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

W meczu na szczycie FH wygrało z KR Reykjavik 2-1. KR tym samym zgubił cenne punkty, które przybliżyłyby piłkarzy ze stolicy do mistrzostwa. Dwie bramki dla FH padły w pierwszej połowie. W drugiej połowie w 73 minucie bramkę dla KR, zdobył Kjartan Henry Finnbogason ale do sensacyjnej pogoni za remisem czy zwycięstwem nie doszło. Finnbogason strzelił już 11 bramkę w tym sezonie i w klasyfikacji najlepszych strzelców Pepsi deildin, ustępuje tylko G. Johannssonowi (jedną bramką) ze Stjarnan. Dla KR jest to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie. W innym meczu 18 kolejki Pepsi deildin, walkę o ucieczkę ze strefy spadkowej chciał rozpocząć Vikingur grający na wyjeździe z Fylkirem. Przez prawie całe spotkanie obie drużyny nie potrafiły udowodnić swojej skuteczności. Dopiero w ostatnich 10 minutach zrobiło się gorąco. Gol na wagę złota dla Vikingura padł w 81 minucie, jednak piłkarze z Reykjaviku nie potrafili utrzymać cennego wyniku do ostatniego gwizdka. W 86 minucie piłkę do bramki skierował zawodnik Fylkiru – A. Hermannsson. W doliczonym czasie gry Fylkir pogrążyło rywali przez strzelenie drugiej bramki.
Duże emocje miały miejsce na Grindavíkurvöllur, gdzie uciekający od strefy spadkowej Grindavik podejmował Stjarnan. Oba zespoły grały bardzo ostrą piłkę. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście – już w 6 minucie uczynił to J. Laxdal. Kilka minut później drużyna Grindaviku obudziła się i wyrównała wynik na 1-1. Tuż pod koniec pierwszej połowy spotkania po faulu zawodnika Grindaviku w polu karnym szansę na prowadzenie otrzymał stojący 11 metrów od bramki – Halldór Orri Björnsson. Zawodnik Stjarnan pewnie pokonał bramkarza gospodarzy i do przerwy było 1-2. W drugiej połowie przez długi czas nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 88 minucie na kontaktowego gola pokusił się Magnús Björgvinsson z Fylkiru. Żeby tego było mało w 90 minucie czerwoną kartkę ujrzał Hafsteinn Rúnar Helgason z zespołu gości.
ÍBV zgodnie z ostatnimi deklaracjami sumiennie dotrzymuje słowa i walczy o mistrzostwo Islandii. W meczu ze słabszym Þór Akureyri wygrało pewnie 3-1 i wskoczyło na pozycję lidera, wyprzedzając KR o jeden punkt.

Ad image

FH 2-1 KR
A. Gudnason 22′ (FH)
A. Björnsson 42′ (FH)
73′ K. Finnbogason (KR)

Fram 1-0 Breidablik
A. Gunnlaugsson 24′ (Fram)

ÍBV 3-1 Thór
25′ J. Hannesson (Thór)
A. Spear 29′ (ÍBV)
A. Spear 47′ (ÍBV)
F. Ólafsson 69′ (ÍBV)

Fylkir 2-1 Víkingur
81′ V. Jónsson (Víkingur)
A. Hermannsson 86′ (Fylkir)
Á. Arnthórsson 90’+4 (Fylkir)

Grindavík 2-2 Stjarnan
6′ J. Laxdal (Stjarnan)
S. Ramsay 14′ (Grindavík)
44′ H. Björnsson (Stjarnan)
M. Björgvinsson 88′ (Grindavík)

Valur 0-1 Keflavík
11′ I. Thordarson (Keflavík)