Stjarnan zwycięża z Motherwell i leci do Polski!

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

Stjarnan Garðabær zwycięża po bardzo zaciętym meczu z Motherwell F.C. i awansuje do kolejnej rundy w Lidze Europy. Następnym przystankiem Islandczyków będzie Polska i czekający w Wielkopolsce Lech Poznań. Wynik meczu otworzyli goście, jednak „Gwiazda” cały czas goniła swoich rywali i doprowadzała do wyrównania. Gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Pierwszy gol dla Stjarnanu padł po rzucie karnym (trzecim w wykonaniu ekipy z Garðabær w tym dwumeczu), a autorem bramki był Ólafur Karl Finsen. Nasi bohaterzy przegrywali do 85 minuty 1-2. Dopiero na pięć minut przed zakończeniem spotkania ładnego gola zdobył duński napastnik – Rolf Toft. Spotkanie rozstrzygnęło się przez dogrywkę. Gwoździem do trumny dla Szkotów był gol Atli Jóhannssona. Druga islandzka drużyna grająca w 2. rundzie el. Ligi Europy – FH Hafnarfjörður pewnie zwyciężyło z białoruskim Nemanem Grodno. Bramki strzelali Atli Guðnason i weteran klubu – Atli Viðar Björnsson.

FH 2 – 0 Neman Grodno
1-0 Atli Guðnason (’42)
2-0 Atli Viðar Björnsson (’80)