Pierwszy Islandczyk w finale triathlonu Triple Iron Man

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

Höskuldur Kristvinsson 65-letni chirurg, został pierwszym Islandczykiem, który ukończył triathlon Triple Iron Man w konkursie Triple ANVIL w USA, który odbywał się w dniach 9-11 października w Virginii. Höskuldur przepłynął 11,8 km, przejechał rowerem 540 km i przebiegł 126,6 km, pisze hlaup.is.

Zawody triathlonowe trwają bez przerwy ale zawodnicy biorący w nich udział mogą sami decydować o przerwach, ważne jest jednak to aby pokonali określony dystans w czasie 60 godzin. W wyścigu wzięło udział 13 zawodników, ale tylko 6 dotarło do linii mety o czasie.

Ad image

Höskuldur ukończył wyścig z czasem 59 godzin 44 minut i 37 sekund i zakończył triathlon na 5. miejscu.

Lekarz płynął przez 7:34 godzin, jechał rowerem 31 godzin 21 minut i 07 sekundy i biegł przez 19 godzin 61 minut i 52 sekundy. W tym czasie spał tylko 25 minut.