FH i Stjarnan jedną nogą w trzeciej rundzie el. LE

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Dobre występy zaliczyły dwa islandzkie kluby grającej w eliminacjach do Ligi Europy. Wczoraj wieczorem jako pierwszy FH mierzył się z białoruskim Neman Grodno. Islandczycy byli faworytami tego spotkania, co potwierdzili również na boisku. Zabrakło jednak skuteczności. Również FH stworzyło sobie więcej akcji bramkowych. Niestety pechowy debiut zaliczył Jonathan Hendrickx – piłkarz wkupiony z ligi belgijskiej. Obrońca w 66. minucie sfaulował na własnym polu karnym piłkarza Neman i sędzia podyktował rzut karny. Nowy nabytek otrzymał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska. Sytuacja na boisku nie zmieniła się mimo, iż goście grali w dziesiątkę. FH stworzył sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji pod bramką Białorusinów. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:1, a więc bardziej zadowala gości. Stjarnan z kolei grał na wyjeździe z silniejszym od siebie Motherwell F.C. i w tym wypadku wróżono mu porażkę. Faworytami byli Szkoci, co przełożyło się w pewnym stopniu na obrazy gry. Mimo, że to Islandczycy pierwsi zaatakowali bramkę niemieckiego bramkarza MFC, to właśnie gospodarze znaleźli sposób na przedarcie się w pole karne Stjarnanu. Już w 9. minucie gola po dobitce strzelił Josh Law. Ten sam piłkarz dziesięć minut później cieszył się już z drugiej bramki. Stjarnan co jakiś czas próbował zagroził Szkotom, ale bez efektu. Dopiero w 35. minucie po przerwanej akcji Islandczyków w polu karnym przez zagranie ręką – sędzia wskazał na 11 metr. Ólafur Karl Finsen pewnie wykorzystał rzut karny, a Stjarnan miał jednobramkową zaliczkę. W końcówce meczu gospodarze znowu nieregulaminowo zatrzymali Islandczyków na własnym polu karnym i sędzia ponownie musiał ukarać faulujących Szkotów. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2. Dla Stjarnanu jest to świetna zaliczka bramkowa przed rewanżem i można spodziewać się, że za tydzień dadzą z siebie wszystko, aby awansować do trzeciej rundy. „Gwiazdy” będą musiały oczywiście poprawić wiele aspektów w swojej grze – szczególnie w defensywie, gdyż bez względu na wynik lepszą ekipą był Motherwell F.C.

Neman Grodno 1 – 1 FH
0-1 Kristján Gauti Emilsson (’55)
1-1 Pavel Savitskiy  (’66, rzut karny)