Islandia świętuje zwycięstwo z Albanią

Dodane przez: INP Czas czytania: 2 min.

Dobra passa Islandczyków w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 roku trwa dalej. Dzisiejszego wieczoru Islandia pokonała w Reykjaviku reprezentację Albanii 2:1 i tym samym cały czas liczy się w walce o grę w przyszłorocznym Mundialu w Brazylii. Podopieczni Larsa Lagerbacka zainkasowali trzy punkty i dzięki temu wskoczyli na pozycję wicelidera w grupie E. Na Laugardalsvöllur pojawiło się 9768 osób, co daje prawie komplet widowni. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla gospodarzy. W 9 minucie meczu po szybkiej akcji bramkę zdobył Valdet Rama. Gol nie zbił Islandczyków z nóg i podobnie jak kilka dni temu – ruszyli do pościgu. Już pięć minut później Birkir Bjarnason cieszył się ze zdobytego gola i mieliśmy wyrównanie. Dalsza część pierwszej połowy była spokojniejsza, aczkolwiek to Islandia stwarzała sobie więcej akcji bramkowych. W drugiej połowie spotkania niedługo po jej rozpoczęciu stadion w Reykjaviku oszalał z radości. Kolbeinn Sigþórsson został autorem drugiej bramki i jak się później okazało – była to bramka dająca Islandii zwycięstwo. Podobnie jak w pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze. W ostatnich minutach gry „wikingowie” próbowali zdobyć jeszcze jednego gola, ale tym razem się nie udało. Wynik końcowy – 2:1. Kolejny mecz Islandii w eliminacjach do MŚ w Brazylii już 11 października. Wtedy też dzisiejsi bohaterowie podejmą u siebie Cypr. Celem będzie oczywiście zdobycie kompletu punktów. Szczegółowa relacja wkrótce.

Islandia 2 – 1 Albania
0-1 Valdet Rama (’9)
1-1 Birkir Bjarnason (’14)
2-1 Kolbeinn Sigþórsson (’47)