Podsumowanie 4 kolejki Pepsi-deildin

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Þór Akureyri okazało się być bezlitosnym zespołem dla Víkinguru Ólafsvík i wygrało mecz beniaminków 1:0. Zespół Tomasza Luby zaczyna więc mieć spore kłopoty, gdyż po czterech kolejkach nie zdobył ani jednego punktu i zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Tomek zagrał w tym meczu od początku i został zdjęty z boiska w 83 minucie. Bardzo dobry mecz na wyjeździe zagrali KR-ingar. Drużynie ze stolicy udało się dwa razy pokonać silną defensywę ÍBV z Davidem Jamesem na czele. Cztery bramki padły w meczu Keflavík – Fylkir. Kibice gospodarczy są z pewnością bardzo rozżaleni na swoich piłkarzy, gdyż ci popisali się bardzo mizerną skuteczność. Było dużo strzałów na bramkę, ale mało tych celnych. Na dodatek w 53 minucie gola z rzutu karnego nie strzelił Jóhann Birnir Guðmundsson. Co ciekawe – przed przerwą zawodnik zespołu gości Viðar Örn Kjartansson, również nie wykorzystał rzutu karnego. Mecz zakończył się remisem 2:2. Z kolei ÍA przy własnej publiczności wygrało w końcu pierwszy mecz w tym sezonie. Przeciwnikiem piłkarzy z Akranes był Fram. Stjarnan zremisował jednobramkowo z Valurem. Wczoraj wieczorem FH zwyciężyło w dobrym stylu z Breiðablikiem w ciężkim spotkaniu na wyjeździe. Po pięknej akcji efektownego gola strzelił Emil Pálsson. FH mogło wygrać wyżej, jednak Árni Vilhjálmsson nie wykorzystał okazji przestrzelając rzut karny. Po 4 kolejkach w tabeli prowadzi KR z dorobkiem 12 punktów. Za liderem jest FH (10 punktów), a trzeci – Valur (8 punktów).

Þór 1 – 0 Víkingur Ólafsvík
1-0 Chukwudi Chijindu (’43)