Poniedziałkowe mecze 2 kolejki Pepsi-deildin

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Za nami 2 kolejka rozgrywek Pepsi-deildin. Wczoraj przywitano nowy sezon w Akranes – niestety dla kibiców ÍA w bardzo słabym stylu. Ich drużyna przegrała 1:3 ze stołecznym Valurem i jedynego honorowego gola strzelił dla gospodarzy Þórður Birgisson. Dla ok. 1400 widzów zebranych na Norðurálsvöllurinn prawdziwy koszmar rozpoczął się w 22 minucie. ÍA starało się kontrolować przebieg gry i od czasu do czasu decydowało się na groźniejsze akcje. Mimo wszystko to Valur wyszedł pierwszy na prowadzenie. Po podaniu z rzutu rożnego bramkę główkując zdobył  Haukur Páll Sigurðsson. Dziesięć minut wcześniej żółtą kartkę musiał obejrzeć angielski piłkarz – James Hurst, który mało, że agresywnie przerwał grę gości, to dopuścił się do przepychanki, po czym próbował zignorować ostrzeżenia sędziego… W 30 minucie mogło być już 2:0 dla Valuru, kiedy to Kolbeinn Kárason wygrał pojedynek o górną piłkę i błyskotliwie główkując poważnie zagroził bramce Jónsson’a. Ten wyłapał futbolówkę w ostatniej chwili. Mimo porywistego wiatru wiejącego jak na złość w stronę bramki ÍA – piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Valur był lepszym zespołem na boisku w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie do bramki „Skagamenn” trafiali jeszcze Kristinn Freyr Sigurðsson i wspominany wcześniej James Hurst. W innym meczu 2 kolejki Pepsi deildin Fram zremisował z Fylkirem. Gra na Laugardalsvöllur nie była już tak emocjonująca jak w Akranes i obie drużyny musiały podzielić się punktami. O niedzielnych spotkaniach islandzkiej ekstraklasy pisaliśmy w tym artykule.

ÍA 1 – 3 Valur
0-1 Haukur Páll Sigurðsson (’22)
0-2 Kristinn Freyr Sigurðsson (’49)
0-3 James Hurst (’86)
1-3 Þórður Birgisson (’90)