Fenomenalne zwycięstwo Islandczyków nad Francuzami

Dodane przez: A.K. Czas czytania: 1 min.

Islandia odniosła wspaniałe, ośmiobramkowe zwycięstwo nad Francją 21-29 w drugim meczu drużyn w rundzie zasadniczej. Islandia zagrała bez ośmiu kluczowych zawodników, ale wspaniały występ niedoświadczonych jeszcze graczy zaowocował zwycięstwem ze zdecydowaną przewagą nad mistrzami olimpijskimi. Viktor Gísli Hallgrímsson obronił w tym meczu 15 strzałów, a Ómar Ingi Magnússon strzelił 10 bramek.

Janus Daði Smárason i Arnar Freyr Arnarsson zostali wczoraj zdiagnozowani pozytywnie na obecność koronawirusa i dlatego Islandia wystąpiła bez najbardziej doświadczonych zawodników. Po pierwszej połowie Islandia prowadziła czterema bramkami 5-9.

Ad image

Islandczycy kontynuowali prowadzenie w drugiej połowie, w fazie końcowej meczu różnica wynosiła dziewięć bramek 16-25. Islandczycy nie mieli problemów z utrzymaniem swojej przewagi nad Francuzami aż do ostatniego gwizdka sędziego i ostatecznie odnieśli bardzo bezpieczne zwycięstwo 21-29.

Ómar Ingi Magnússon był najlepszym strzelcem islandzkiej drużyny z dziesięcioma trafieniami. Viggó Kristjánsson strzelił ich dziewięć. Viktor Gísli obronił w meczu 15 strzałów. Islandia ma teraz na swoim koncie cztery punkty, podobnie jak Francja i Dania.