Polskie akcenty w Pucharze Ligi (Lengjubikarinn)

Dodane przez: INP Czas czytania: 2 min.

Polacy stanowią największy odsetek imigrantów mieszkających na Islandii. Do tej pory jednak polscy piłkarze byli w islandzkich rozgrywkach bardzo rzadkim zjawiskiem. Przeważali zawodnicy ze Skandynawii, Wysp Brytyjskich, Holandii oraz Belgii. Ten sezon będzie dla nas pod tym względem przełomowy.

Już dzisiaj (w sobotę) mogliśmy zobaczyć w akcji czterech Polaków. Pod znakiem zapytania stoi niedzielny występ Macieja Majewskiego z Grindavíku. Pociesza również fakt, że po dłuższej przerwie do gry wrócił Arkadiusz Jan Grzelak. Arek zagrał dzisiaj w jednej drużynie z nowym nabytkiem Leikniru Fáskrúðsfjörður – Robertem Winogrodzkim. Ponadto niezły debiut według obserwatorów zaliczył Robert Menzel z ÍA Akranes, chociaż jego drużyna wcale nie tak łatwo wygrała z beniaminkiem zaplecza islandzkiej ekstraklasy – ÍR Reykjavík. Drużyna z Akranes straciła w 15. minucie meczu bramkę po strzale z rzutu karnego. Dwukrotna odpowiedź na tego gola przyszła dopiero w drugiej połowie. Robert Menzel rozegrał całe spotkanie. Arkadiusz Jan Grzelak i Robert Winogrodzki również nieźle wypadli w meczu ze Stjarnan, chociaż przegrali na wyjeździe wynikiem 1:0, a Arek zszedł z boiska w 76. minucie. „Gwiazda” zagrała w dość silnym składzie z m.in braćmi Laxdal i Hólmbertem Friðjónssonem w ataku. Polski golkiper wybronił kilka bardzo groźnych strzałów i mimo iż Stjarnan pokazał wyższy poziom, to końcowy wynik nie jest powodem do wstydu dla Leikniru ze wschodu Islandii. Nie można również zapomnieć o weteranie islandzkich boisk – Tomaszu Łubie. Vikingur Ólafsvik przegrał w Akranes z Þór Akureyri 0:2. Drużyna Tomasza Łuby grała już od 26. minuty spotkania w dziesiątkę. Jest to druga porażka w grupie, jednak sytuacja ekipy z Ólafsviku nie jest jeszcze tragiczna, gdyż zespół zdobył trzy punkty w poprzednim spotkaniu, a ma do rozegrania jeszcze kilka meczów.

Ad image

Tomasz Łuba, Vikingur Ólafsvík (vs. Þór Akureyri) / 87 minut / porażka 0:2.
Robert Menzel, ÍA Akranes (vs. ÍR Reykjavík) / 90 minut / zwycięstwo 2:1.
Robert Winogrodzki, Leiknir Fáskrúðsfjörður (vs. Stjarnan) / 90 minut / porażka 1:0
Arkadiusz Jan Grzelak, Leiknir Fáskrúðsfjörður (vs. Stjarnan) / 76 minut / porażka 1:0
Maciej Majewski, UMF Grindavík (vs. Fram Reykjavík) / 12.03.2017, godz. 14:00.