Reprezentacja Islandii w piłce ręcznej mężczyzn jedzie na Mistrzostwa Świata

Dodane przez: Monika Szewczuk Czas czytania: 1 min.
Kadr z telewizji RÚV

Reprezentacja Islandii w piłce ręcznej mężczyzn pokonała Estonię i zakwalifikowała się dna Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2025. Turniej odbędzie się w Chorwacji, Danii i Norwegii w styczniu i lutym przyszłego roku.

Jak informuje Mbl.is, mecz z Estonią odbył się w Tallinie, a Islandia zdecydowanie pokonała swojego przeciwnika. Ostateczny wynik wyniósł 37:24, ale mecz był zacięty od samego początku. Islandia zaczęła odrabiać straty pod koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie zapewniła sobie większą przewagę i prowadziła 12 bramkami, gdy do końca meczu pozostało 10 minut.

Ad image

Orri Freyr Þorkelsson zdobył 9 bramek dla Islandii, Ómar Ingi Magnússon 7, a Óðinn Þór Ríkharðsson 6.

Islandia pokonała Estonię (50:25) również u siebie w pierwszym meczu.

Piłka ręczna jest popularnym sportem w Islandii, a męska reprezentacja narodowa od dawna jest silną drużyną. Zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Chinach. Reprezentacja kobiet wzięła udział w Mistrzostwach Świata w zeszłym roku i także zakwalifikowała się do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Islandia będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2031 roku wraz z Danią i Norwegią. W Reykjaviku planowane jest otwarcie nowego Stadionu Narodowego, który będzie gościł rozgrywki turniejowe.