Program obchodów Dnia Niepodległości

773

Dnia 17 czerwca w Islandii obchodzony jest Dzień Niepodległości. Tego dnia w roku 1811 urodził się Jón Sigurðsson, polityk i działacz który w dużej mierze przyczynił się do odzyskania przez Islandię niepodległości.

Pogram obchodów Dnia Niepodległości w Reykjavíku:

9:55 Z wież kościelnych w Reykjavíku zabrzmią dzwony
10:15 Msza w Katedrze
11:10 Ceremonia na Austurvelli ( plac przed budynkiem Parlamentu)
12:00 Pochód z Austurvelli na cmentarz przy Suðurgacie
12:15-16:00 Przejazd i pokaz zabytkowych samochodów na placu Arnarhóll przy Lækjargata oraz Skothúsvegur
13:00 Pochody z Hlemmur oraz z Hagatorg z udziałem orkiestr i teatrów ulicznych
13:00-17:00 Rozrywki rodzinne w Hljómskálagarður (znajduje się przy ul.Sóleyjargata ), plac zabaw dla dzieci, wstęp darmowy
13:30 Tótti trúður
14:30 Pokaz gimnastyki sportowej klub Ármann
14:45 Teatrzyk
15:00 Zespół muzyczny Krúserbandið
15:10 Pokaz Wushu/ Kung fu
15:30 Pokaz gimnastyki sportowej klub Fjölnis
15:40 Pokaz szermierki
16:00 Pokaz spadochroniarski

13:30 Teatrzyk kukiełkowy w Hallargarður
13:00-17:00 Występy grupy artystycznej Hins Húsins, SURA, darmowe studio fotograficzne BBl Austurvöllur 13:30-17:00, Wielki obraz rysowany kredą na Thorvaldssenstræti 14:00-16:00, Magia z Sparle Posision przy Ratuszu
13:30-17:00 Familijna zabawa na Ingólfstorgi (uliczne przedstawienie i szkoła cyrkowa).
Występy cyrkowe o godz.:14:15,15:30, 16:30

13:30-17:00 Program rozrywkowy na scenie Arnarhóll
13:30 Mikki refur i myszka Lilli
13:55 Gó i groszek
14:15 Cyrkowcy Birta i Julien
14:25 Przedstawienie Prumpuhöllin
14:45 Grupa Taneczna Mini Rebal
14:55 Bohaterowie Latibær Solla i Sportakus
15:20 Uczestnicy Eurowizji Gréta Salome i Jónsi
15:40 Grupa taneczna Area of Stylez
15:45 Fragment przedsztawienia Bugsy Malone
16:00 Grupa taneczne Rebel
16:05 Teatr Gulleyja
16:20 Oddur i Sigurður
16:30 Pollopönk i inne zespoły muzyczne

13:30-16:30 Podglądanie słońca na Lækjartorgi wraz z Stjörnuskoðunarfélag Seltjarnarness og Stjörnufræðivefurinn
14:00 Turniej siłaczy pod Ratuszem Miasta przy Vonarstræti
14:00-17:00 Turniej szachowy (Skákakademía Reykjavíkur)

14:00-17:00 wikingowie w Hallargarður, interaktywna biblioteka w Fótagetagarður

14:00-17:00 Występy na scenie Austurvöllur
14:00 Sparkle Poison
14:20 Area of Stylez
14:30 Blikkálfar
15:00 Chór męski Bartónar
15:15 Tveir kassar
15:40 Taniec Bollywood
15:50 Skuggamyndir
16:30 Scena otwarta – przyjdź z gitarą lub podkładem muzycznym i zaprezentuj się na scenie.

14:30 Koncerty w Ratuszu Miasta
14:30 Chór męski Bartónar
14:50 Duet Guðmundsdætur
15:10 Fegra veröld – perły muzyki islandzkiej
15:40 Chór popowy Vocal Project

15:00 Turniej Czerwcowy w żeglowaniu przy ul. Sæbraut
16:00 Msza w Katedrze
16:30 Koncerty w Arnarhól
16:30 Pollapönk
17:00 Múgsefjun
17:30 Ojba Rasta
18:00 RetRoBot
18:30 Jón Jónsson
17:00 Bal przy akompaniamencie akordeonów w Ratuszu Miasta.

17:00 Zabawa taneczna na Ingólfstorg

Zakończenie programu

Opublikowany w: