Pewne zwycięstwo Sigurðura i Ísaka w Skagafjarðarrally 2013

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Załoga Sigurður Bragi Guðmundsson i Ísak Guðjónsson w Mitsubishi Lancerze Evo 7 pewnie wygrała w mijający weekend Skagafjarðarrally, będący drugą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Islandii 2013. Wygrali oni 9 z 12 odcinków specjalnych rozegranych w okolicach Sauðákrókur.

SiggurdurBraggiiIsak

Ad image

Sigurður Bragi Guðmundsson i Ísak Guðjónsson

Drudzy na mecie, Henning Ólafsson i Árni Gunnlaugsson, w Subaru Imprezie grupy N stracili do zwycięzców 1 min 28 sek. Na trzecim miejscu, zaledwie o pięć sekund od nich, finiszowali Halldór Vilberg Ómarsson i Brynjar Ögmundsson w Subaru Impreza (NT-bez turboładowania). Załoga ta zwyciężyła w rajdzie w klasie aut bez turbiny. Na drugim miejscu w tej klasie dojechali Bragi Þórðarson i Guðni Freyr Ómarsson, a na trzecim Þórður Guðni Ingvason i Elvar Smári Jónsson (wszyscy w Subaru Imprezach NT).

Rajd ukończyło 13 z 15 załóg.
Sigurður Bragi Guðmundsson i Ísak Guðjónsson startowali samochodem zgłoszonym w grupie X (bez punktów do mistrzostw). „Samochód był bardzo dobrze przygotowany, ale zaraz na pierwszym odcinku dopadła nas awaria interkomu i jechaliśmy bez notatek, wiec zamiast planowanej dużej przewagi na starcie było tylko 5 sekund” powiedział dla Icelandnews Isak, pilot załogi.

“Serwis naprawił interkom i zakończyliśmy pierwszy dzień z 35 sekundową przewagą, mimo kurzu na drodze. Było bardzo ciepło i małe kłopoty z powodu temperatury opon, które grzały się do 40-50 stopni, ale udało się nam skutecznie jechać i powiększyć przewagę.“

Załoga Sigurður Bragi i Ísak wystartuje jeszcze raz w tym sezonie za miesiąc w trudnym, a prestiżowym Rajdzie Reykjaviku i ich celem jest zwycięstwo.