FH odpada w 3 rundzie el. Ligi Mistrzów

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Kibice FH Hafnarfjörður mogą mówić o ogromnym pechu po wczorajszym remisie 0:0 z FK Austrią Wiedeń. Większość obserwatorów spodziewała się na Kaplakrikavöllur ciężkiego meczu. Zadaniem FH było strzelenie co najmniej jednej bramki (do dogrywki) i niestracenie żadnej. Gospodarze zagrali na zero z tyłu, ale nie udało się im pokonać bramkarza Heinza Lindnera. Z czystym sumieniem można jednak ocenić, że to FH było lepszą drużyną w tym trudnym meczu. Zawodnicy Fimleikafélag Hafnarfjörður zagrali na pełnych obrotach i cały czas próbowali stworzyć dogodną okazję do strzelenia gola. Zgromadzeni licznie na trybunach kibice kilkakrotnie podrywali się do radowania po golu. Najlepsze okazje strzeleckie wyłoniły się m.in w 53 minucie po strzale Guðmundssona, kiedy bramkarz Austrii wybił piłkę na aut i w 60 minucie po zamieszaniu w polu karnym gości. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Bardzo nieprofesjonalnie zachowywali się Austriacy, którzy chcieli zyskać czas przez spowalnianie i utrudnianie gry. W doliczonym czasie gry piłkarze FH podnosili wręcz leżących i symulujących na murawie gości. FKA kończyli mecz w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Suttnera, który ujrzał drugą żółtą kartkę. Po sześciu dodatkowych minutach gry sędzia zagwizdał ostatni raz. FH Hafnarfjörður odpada z eliminacji Ligi Mistrzów, ale nie kończy przygody z europejskimi pucharami. W piątek popołudniu dowiemy się, na kogo FH-ingar trafią w 4 rundzie Ligi Europy.

FH Hafnarfjörður – FK Austria – 0:0 (0:1 w pierwszym meczu)
Sytuacje bramkowe – 8:6
Strzały na bramkę – 3:2
Strzały niecelne – 5:2
Rzuty wolne – 13:23
Rzuty rożne – 4:3