Fjölnir i Víkingur awansowały do Pepsi-deildin

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

Fjölnir Reykjavik wygrał swój ostatni mecz ligowy z Leiknirem (3:1) i wygrał rozgrywki 1. deild. Również Víkingur zdołał zwyciężyć, chociaż zespół w pierwszej połowie przegrywał z Þrótturem w małych derbach Reykjaviku 0:1. Oznacza to, że w przyszłym roku zobaczymy w islandzkiej ekstraklasie aż sześć klubów ze stolicy Islandii. Do 45 minut wydawało się, że to Haukar a nie Vikingur będzie świetowało awans. Mimo miażdżącego zwycięstwa 7:0 w Húsavíku – piłkarze z Hafnarfjörður będą musieli spędzić kolejny rok w pierwszej lidze. Również Grindavík był blisko awansu, jednak to Víkingur miał najlepszy bilans bramkowy po 22 kolejce 1. deild. Zaskakująco dobry sezon rozegrał BÍ/Bolungarvík, który był nawet przez pewien czas typowany jako klub aspirujący do gry w Pepsi-deildin. „Bláir” zajęli ostatecznie piąte miejsce. Z 1. deild spadają dwa zespoły – KF i Völsungur Húsavík. Ci grali w tym roku tragicznie i w 22 meczach zdobyli tylko dwa punkty. Tabela ligowa 1. deild nad artykułem.

Tak cieszyli się po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze Víkingur Reykjavik – fot. sporttv.is