Islandia świętuje awans do barażów

Dodane przez: INP Czas czytania: 2 min.

Reprezentacja Islandii zapewniła sobie udział w fazie barażowej el. MŚ 2014 w Brazylii! Jest to historyczny sukces Islandczyków w tej dyscyplinie sportowej. W ostatnim meczu grupy E zremisowali z Norwegią (1:1) i przypisali sobie jeszcze jeden punkt w tabeli. Islandia kończy więc fazę eliminacyjną na drugim miejscu w swojej grupie i wkrótce pozna swojego rywala w barażach, które odbędą się w listopadzie tego roku. Podsumowując sam mecz – goście zagrali w Oslo dobre spotkanie i momentami mieliśmy okazję oglądać piłkę na bardzo wysokim poziomie. Norwegia nie zlekceważyła tego spotkania i w stu procentach walczyła o korzystny wynik. Pierwsza bramka padła w 12 minucie po ładnym strzale Kolbeinna Sigþórssona, który obrócił się z obrońcą na plecach. Od tego momentu Islandczycy zaczęli w pełni kontrolować grę i to oni byli lepsi w pierwszej części gry. Mimo to doszło do wyrównania. Gola w 30 minucie zdobył Daniel Braaten. Były to jedyne bramki w tym meczu. W drugiej połowie lekką przewagę mieli gospodarze i pod bramką Islandii było kilkakrotnie bardzo nerwowo. W końcówce Sigþórsson był bliski zdobycia drugiej bramki, jednak potężny strzał z pierwszej piłki przeleciał niewiele ponad poprzeczką. Islandia była odrobinę lepszym zespołem na boisku, jednak remis można uznać za wynik w pełni sprawiedliwy. Do Oslo przyleciało około tysiąca fanów, którzy wzorowo wspierali swoich zawodników i dopingiem przebijali przez większość czasu gospodarzy.

Norwegia 1 – 1 Islandia
0-1 Kolbeinn Sigþórsson (’12)
1-1 Daniel Braaten (’30)