MŚ 2014: Islandia na drugim miejscu w swej grupie

Dodane przez: INP Czas czytania: 2 min.

Wczoraj (12.10.2012) na stadionie Kombëtar Qemal Stafa w Tiranie, Islandia wygrała z reprezentacją Albanii 1:2! Mecz odbywał się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Islandczycy za sprawą celnego strzału Birkira Bjarnasona zdobyli bramkę w 18 minucie. Radość ta nie trwała jednak długo, w 29 minucie, grający w Polonii Warszawa Edgar Cani doprowadził do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugiej połowie szalę na korzyść Islandii w 81 minucie przechylił Gylfi Sigurdsson zdobywając, jak się później okazało, zwycięska bramkę.

Obecnie Islandia w swojej grupie E, w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii, zajmuje 2 miejsce z 6 punkami. Na pierwszym miejscu jest Szwajcaria z dorobkiem siedmiu punktów, na trzecim Norwegia z czterema punktami, i poniżej w tabeli Albania, Cypr i Słowenia z dorobkiem trzech punktów.
Kolejny mecz Islandia zagra ze Szwajcarią – 16.10.2012.