Podsumowanie 3 kolejki Pepsi-deildin

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Dobra passa ÍA Akranes trwa, KR Reykjavik ucieka w ostatniej chwili przed gilotyną, Valur traci punkty z Breiðablikiem. Niemniej ciekawie od ostatniej zakończyła się 3 kolejka ekstraklasy na Islandii. W pierwszym meczu kolejki Stjarnan pokonał na wyjeździe Keflavik 1:0. Wczoraj odbyło się pięć spotkań. Beniaminek Selfoss nie podołał silnemu FH i przegrał u siebie jedną bramką. Siedem bramek padło w meczu Fram – Grindavík. W pierwszej połowie Fram przegrywał na Laugardalsvöllur aż 0:2. Niewiele wskazywało na to, że stołeczna drużyna podniesie się w drugiej połowie i zdoła chociaż zremisować. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać w 50 minucie po golu Almarra Ormarssona dla Framu. Później rozwój wyników wyglądał następująco : 1-3, 2-3, 3-3 i … bramkę na wagę złota dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Steven Lennon. W meczu Fylkir – ÍA znowu górą była drużyna z Akranes. Jedyną bramkę w meczu strzelił Ólafur Valur Valdimarsson w 77 minucie. ÍA po trzeciej kolejce ligowej jest liderem Pepsi-deildin. Na KR-völlur, gdzie zgromadziło się ponad 1500 kibiców doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż wszystkie trzy gole dla KR padły z rzutów karnych, a ich wykonawcą był niezwykle skuteczny Kjartan Henry Finnbogason. Nie ujmując więc Kjartanowi – zaliczył w tym meczu hattricka. KR do przerwy prowadził z ÍBV 2:0. Po przerwie jednak mistrzowie Islandii odpuścili i przez to już w 67 minucie było 2:2. ÍBV grało tego dnia ostro i zebrało trzy żółte kartoniki. Na własną prośbę doigrali się trzeciego rzutu karnego, który KR oczywiście wykorzystał.

Keflavík 0 – 1 Stjarnan
0-1 Halldór Orri Björnsson (’5, karny)