Pojedynek dwóch wysp. Islandia – Cypr 0:1

Dodane przez: INP Czas czytania: 1 min.

W drugim meczu eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii reprezentacja Islandii przegrała na Cyprze 0:1. Po piątkowym zwycięstwie nad Norwegią spodziewano się „życiowej” formy Islandczyków. Niestety podopieczni Larsa Lagerbacka nie poszli za ciosem i stracili punkty z bardzo przeciętną drużyną z południa. Oba zespoły nie pokazały fascynującej piłki, ale to południowcy mieli więcej szczęścia. Piłkarze Islandii grali chaotycznie i ciężko się im konstruowało groźniejsze akcje. Często popełniali za to podstawowe błędy. Po bramce w 57 minucie goście się nieco obudzili. Do wyrównania mogło dojść już 6 minut po golu Cypryjczyków, niestety piłka po potężnym strzale Alfreða Finnbogasona odbiła się od dolnej części poprzeczki. Pomimo walecznej pod koniec meczu postawy nie udało się zremisować, zaś gospodarze nie strzelili już żadnej bramki. W końcówce Islandczykom często puszczały nerwy co przekładało się na brutalne i bezmyślne faule. W 86 minucie czerwoną kartką za faul na środku boiska został ukarany Sölvi Geir Ottesen. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Cypr – Islandia 1:0
1-0 Constantinos Makridis (’57)