Stjarnan postrzelił Lecha Poznań, święto w Garðabær!

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Na Samsung-völlurinn w Garðabær mieliśmy wczoraj do czynienia z prawdziwym świętem piłkarskim, które zostało ukoronowane zwycięstwem oraz ogromną radością gospodarzy. Fanom Stjarnanu udało się wzorowo przeprowadzić nadzwyczajną mobilizację i ci utworzyli rekordowy jak do tej pory, ponad 400-osobowy młyn. Islandczycy nie dali dojść do „głosu” fanom Kolejorza. Mecz rozpoczął się od groźnej akcji Stjarnanu, kiedy Finsen znalazł się w sytuacji sam na sam z Burićem. Bramkarz Lecha wykazał się refleksem i obronił pierwszy strzał. Islandczycy mieli jeszcze pojedyncze, niegroźne okazje. Później atakował raz po raz już tylko Lech, który nie potrafił jednak znaleźć recepty na skuteczność. Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od ataku gospodarzy. Po dwóch akcjach „Gwiazd” – trzecia przyniosła bramkę. Błąd piłkarzy Lecha wykorzystał Rolf Toft, który uderzył z dwunastego metra. Mały stadionik w „mieście ogrodów” oszalał z radości, Stjarnan prowadzi 1:0. Chwilę później Islandczycy znowu znaleźli się pod bramką Lechitów. Od 55 minuty gry swoich sił ponownie próbowali goście. Podopieczni Mariusza Rumaka nie mieli już tak łatwo jak w pierwszej połowie, gdyż „Gwiazda” grała dużo bardziej odważnie. W 66 minucie Stjarnan mógł podwyższyć prowadzenie na 2:0, ale Finsen strzelił ponad poprzeczką. Lech próbował wyrównać lecz defensywa Wikingów była górą. Na ogromne uznanie zasługuje bramkarz Stjarnanu, który wybronił wiele ciężkich piłek. Jónssona śmiało można nazwać zawodnikiem tego meczu.

FHST
Piłkarska Islandia na Facebook’u

Dla „Gwiazdy” jest to najlepszy, jaki mogli sobie wymarzyć wynik przed meczem w Poznaniu. Na Bułgarskiej nie będzie jednak już tak łatwo, więc aby myśleć o dalszej grze – ekipa z Garðabær będzie musiała być jeszcze skuteczniejsza niż dzisiaj. Zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Stjarnan wykoleił swoich rywali i póki co prowadzi zespół, który ma w swojej drużynie jedynie siedmiu piłkarzy grających zawodowo. Reszta graczy związanych jest z klubem kontraktami półzawodowymi. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 7 sierpnia.