Wielkie strzelanie w Vestmannaeyjar

Dodane przez: INP Czas czytania: 3 min.

Mecz, który miał być dla obu drużyn ciężką przeprawą pełną walki o każdy metr boiska, okazał się jedną wielką demolką ze strony ÍBV. W spotkaniu było owszem dużo zaciętej gry – szczególnie w pierwszej połowie, ale to zespół z Vestmannaeyjar potrafił uderzyć w czuły punkt Breiðabliku. Pierwszy gol padł już po trzech minutach gry, kiedy to Bradley Simmons bez większych problemów umieścił piłkę w bramce. Później przez długi czas żadna drużyna nie potrafiła udowodnić swojej skuteczności. Dopiero w drugiej połowie, w 60 minucie przed szansą wyrównania w rzucie karnym stanął zawodnik drużyny gości – Sverrir Ingi Ingason. Mającego przed sobą stojącego na bramce Davida James’a, pomocnik Breiðabliku po prostu nie opanował emocji i nie wykorzystał nadarzającej się okazji. Potem zespół z Kópavogur totalnie siadł, a ÍBV urządziło sobie strzelanie. Bramki strzelali kolejno – Bradley Simmons (78 min.), Tonny Mawejje (93 min.), Ragnar Pétursson (94 min.). Honorowego gola dla gości zdobył Kristinn Jónsson. Ponad tysiąc widzów zasiadających na Hásteinsvöllur może być więc w dobrych humorach i pełnych nadziei na grę ich ulubieńców w tym sezonie, gdyż jak się okazuje – ÍBV jest silny zarówno w defensywie, jak i w ataku. Pozostałe mecze 2 kolejki Pepsi deildin nie przyniosły niespodzianek. Þór nie poradził się z FH i przegrał na swoim terenie 0:3. KR wygrał na wyjeździe w Keflavíku 2:0, a drużyna Tomasza Luby poległa w pościgu bramek ze Stjarnanem. Dzisiaj (poniedziałek, 13 maja) rozegrane zostaną dwa pozostałe mecze islandzkiej ekstraklasy. W Akranes swój pierwszy mecz w tym sezonie zagra ÍA, który będzie podejmował stołeczny Valur, zaś Fram spotka się z Fylkirem. Spotkanie ÍA – Valur będzie transmitowane na żywo w stacji Stöð 2 Sport.

ÍBV 4 – 1 Breiðablik
1-0 Bradley Simmons (’3)
1-0 Sverrir Ingi Ingason (’60, niewykorzystany rzut karny)
2-0 Bradley Simmons (’61)
2-1 Kristinn Jónsson (’78)
3-1 Tonny Mawejje (’93)
4-1 Ragnar Pétursson (’94)